Osnovna škola "Jovan Dučić"
u Petrovaradinu

Naslovna
Aktivnosti
Učenici
Zaposleni
Roditelji

Kalendar rada

INKLUZIVNA ŠKOLA

Na
Konkursu za primere dobre prakse inkluzivnog obrazovanja, naša učiteljica Jasmina Begović sa prezentacijom inkluzivne prakse u svom odeljenju, u konkurenciji 128 radova osvojila je 5. mesto. Čestitamo!

Inkluzija podržava uključivanje SVE dece u redovne škole i omogućavanje svakom detetu da se obrazuje u svojoj vršnjačkoj grupi. Nekoj deci, zbog smetnji u razvoju, potrebna je dodatna pomoć u obrazovanju.

Naša škola već nekoliko godina sprovodi inkluzivnu praksu. To podrazumeva veću individualizaciju nastave, izradu Individualnih obrazovnih planova za učenike sa smetnjama u razvoju, obuku nastavnika za rad sa učenicima sa razvojnim smetnjama
Napisali smo predlog projekta koji smo nazvali "Uključi se!", na osnovu koga smo dobili finansijska sredstva predviđena za promociju inkluzije u našoj školi. Napravili smo ovu   BROŠURU  kao deo promocije inkluzije u našoj školi.

Neki školski dokumenti u vezi sa inkluzijom:

Godišnji program inkluzivnog obrazovanja

Akcioni plan tranzicije učenika na naredni nivo školovanja

Školski tim za inkluziju

Upis u prvi razred
Inkluzija
Profesionalna orijentacija
Javne nabavke

Pišite nam :)

Nađite nas na FB

"Mala" škola na FB

Dokumenti koji regulišu i bliže objašnjavaju inkluzivno obrazovanje: